Eylem Tok ve oğlu Cihantimur’un gözaltına alındığı anlar ortaya çıktı

İstanbul’da ehliyetsiz olarak kullandığı araçla 1 çocuk babası O.A.’nın ölümüne neden olan T.C., annesi Eylem Tok ile birlikte önce Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçmıştı.

Anne ile oğul, geçtiğimiz günlerde ABD’de polis ekipleri tarafından yakalanış ve mahkemeye çıkmıştı. ABD mahkemesi, ciddi miktardaki kefalet ücretine rağmen tutuklu olarak yargılanmasına karar vermişti.

Eylem Tok ile oğlunun gözaltına alındığı anlara dair görüntüleri ilk kez yayınlandı.

 

POLİS EVLERİNE BASKIN DÜZENLEDİ

Anadolu Ajansı’nın Boston Polis Departmanı raporuna dayandırdığı haberine göre, T.C. ve Eylem Tok, kaldıkları eve düzenlenen baskınla yakalandı.

Raporda, Güney Florida Bölge Mahkemesi’nin çıkardığı tutuklama kararı üzerine Boston Kaçaklar Birimi polislerinin, 2 sanığın bulunduğu eve yerel saatle sabah 09.30 civarında baskın düzenlediği ve olaysız şekilde gözaltına aldıkları belirtildi.

Tok ve oğlu federal mahkeme binasına götürülürken, gözaltı kararında T.C. için “kasıtsız adam öldürme ve yaralama”, Tok’un da “suçluyu koruma” suçlamalarıyla Türkiye’ye iadesinin istendiği kaydedildi.,

NE OLMUŞTU?

Eyüpsultan’da 1 Mart’ta seyir halindeki 3 ATV aracından biri arızalanmış, yol kenarına çekilen arızalı araç tamir edilmeye çalışılırken aynı yönde ilerleyen iki araçtan birisi buradaki 3 ATV’ye çarpmıştı.

Kazada yaralanan 5 kişi hastaneye kaldırılmış, yaralılardan Oğuz Murat Aci müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

 

KAYNAK: AKŞAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x