İstanbul’un göbeğinde şüpheli paket ortalığı karıştırdı… Bir kadın patlama sesinden sinir krizi geçirdi

Şişli’deki Mecidiyeköy metrobüs durağında şüpheli paket bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatıldı. Patlama sesinden korkarak sinir krizi geçiren kadın, gazeteciler tarafından sakinleştirildi.

Olay, saat 18.00 sıralarında Mecidiyeköy metrobüs durağının turnike bölümünde meydana geldi. Turnike katında çöp poşetine sarılı bir paketten şüphelenen güvenlik görevlileri, durumu polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri vatandaşları olay yerinden uzaklaştırıp şerit çekerken, caddeyi araç ve yaya trafiğine kapattı. Kısa sürede gelen bomba imha görevlisi, yerleştirdiği fünyeyi kontrollü bir şekilde patlattı. Patlatılan çöp poşetinin içinden dolu boya kovaları çıktı. Patlama sonucu boya, etrafa saçıldı. Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

PATLAMA SESİNDEN KORKUP SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Öte yandan poşetin kontrollü bir şekilde patlatılmasın arından çıkan sesten korkan bir kadın, bomba patladığını sanarak ağlamaya başladı. Şoka giren kadını, orada bulunan gazeteciler ve vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Bir süre sonra kendine gelen kadın, polisler eşliğinde olay yerinden uzaklaştı.

Olay sırasında vatandaşlar metrobüs durağının diğer çıkışı olan üst geçide yönlendirilirken, mesai çıkışı olması nedeniyle metro, metrobüs ve otobüs duraklarında yoğunluk yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x