ÖZEL | Galatasaray’da Okan Buruk’a dev zam! İmzayı atıyor, işte sözleşme detayları

İki sezon üst üste şampiyonluğa ulaşan ve Galatasaray’da artık efsaneler arasında yer almaya hazırlanan Teknik Direktör Okan Buruk ile sözleşme yenilenecek. Sezon içinde gelen mukavele tekliflerini, şampiyonluk sonrasına bırakan Buruk, 2 yıllık imza atacak.

Fransa’dan Marsilya ile beraber, İtalyan kulüplerinin radarında olan başarılı teknik adamla ilgili karar verildi. Başkan Dursun Özbek, gelecek hafta başında genç hoca ile masaya oturup 2 senelik sözleşme imzalatacak. Okan Buruk ile daha önce birer senelik sözleşme imzalayan Başkan Özbek, bu sefer görev süresinin sonuna kadar takımı Buruk’a emanet etmek istiyor.

Galatasaray’ın başında rekorlar kıran Okan Buruk’un ücretine de zam yapılacağı öğrenildi. İlk sezonunda 18 milyon liraya çalışan, şampiyonluğun ardından ücreti 30 milyon liraya çıkarılan başarılı teknik direktörün parasında ciddi bir yükselişe gidileceği, yıllık parasının 75 milyon liraya çıkarılacağı bildirildi.

Yönetim, yaklaşık 2 milyon euro düzeyinde olacak paranın, Avrupa’daki başarılı teknik direktörlerle kıyaslandığında fazla olmayacağı görüşünde…

Okan Buruk da, Galatasaray ile devam etmek istediğini belirtmiş, bu konuda zorluk çıkarmayacağını göstermişti.

“5 YILDIZLI FORMALARI ALIN”

Galatasaray’ın bayrağı Büyükçekmece’de bulunan ve her yıl şampiyon olan takımın bayrağının dalgalandığı Şampiyonlar Anıtı’nda göndere çekildi.

Şampiyonlar Anıtı’ndaki organizasyona Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, hedeflerinin 25. şampiyonluk olduğunu söyledi, “Rakiplerimiz, Galatasaray’ın yükselişini durdurmanın mümkün olmadığını görünce faaliyetlerine ağırlık verdi. Galatasaray’ın 25. şampiyonluğunu ve 5. yıldızını inşallah burada tekrar beraber kutlayacağız. Anamızın ak sütü gibi helal bir kupa kazandık. Kimse bu kupaya bir laf edemez. Siz Galatasaraylılara armağan olsun. İnşallah önümüzdeki sene 5’inci yıldızı takacağız. Burada formalı arkadaşlarım var. Artık o 4 yıldızlı formaları dolaba kaldırın, 5 yıldızlı formalar geliyor, ondan alın. Bana gösterdiğiniz sevgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açıklamalardan sonra Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün sarı-kırmızılı ekibin bayrağını göndere çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x