Yeni Resident Evil remake’leri yolda! CODE: Veronica ve Zero geri dönüyor

Resident Evil serisi, Capcom’un eski oyunlarına yeniden hayat vermesiyle son yıllarda büyük ilgi gördü. 2023’te yayınlanan Resident Evil 4 remake ‘inin ardından, şimdi de 2000 yapımı CODE: Veronica ve 2002 yapımı Resident Evil Zero’nun remake’leri üzerinde çalışıldığı bildirildi.

Yeni Resident Evil remake ‘leri hakkında detaylar

Resident Evil hayranları, uzun süredir CODE: Veronica’nın yeniden yapımını bekliyordu. 2000 yılında Sega Dreamcast için çıkan oyun, RE2’nin ana karakteri Claire Redfield’ın maceralarını konu alıyor. CODE: Veronica, pek çok hayran tarafından serinin ikinci oyununa gerçek bir devam niteliğinde görülüyor. Oyun, 2011 yılında PS3 ve Xbox 360 için remastered sürümüyle yeniden piyasaya sürülmüştü.

Resident Evil Zero ise orijinal Resident Evil’ın öncesini konu alıyor ve STARS üyesi Rebecca Chambers’ı takip ediyor. Oyun, Spencer Malikanesi’nde geçen olaylara doğrudan bağlanan hikaye unsurları içeriyor. Ancak, oyun RE hayranlarını ikiye bölüyor zira bir kısım, oyunu serinin en sıkıcı oyunu olarak görüyor.

Resident Evil hayranları, serinin diğer oyunlarının remake ‘leri hakkında da söylentiler attı. Resident Evil 5’in tartışmalı geçmişi ve içerdiği sorunlar nedeniyle Capcom’un bu oyunu yeniden yapması beklenmiyor.

Aynı şekilde, RE6’nın mekanik sorunları olsa da RE5’in karakter ve hikaye sorunları daha derin köklere sahip. Bu nedenle, Capcom’un CODE: Veronica ve Zero’ya odaklanması stratejik olarak mantıklı görünüyor.

Resident Evil serisinin yeni remake ‘leri, hem nostaljik anılarla dolu eski oyuncular hem de seriye yeni katılanlar için büyük bir heyecan kaynağı olacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x